Praca Rzeszów

Stanowi znaczący ośrodek akademicki w regionie i jest najsłynniejszym klasterem lotniczym w kraju. Znakomite zaplecze technologiczne sprawia, że miasto przyciąga wiele firm z zagranicznym kapitałem, a całe województwo może pochwalić się najbardziej rozpoznawalnymi markami w kraju. Rynek pracy w Rzeszowie jest w rozkwicie, podobnie jak sektor edukacji i szkolnictwa wyższego.

Strategie i dokumenty programoweInformacje o obowiązujących strategiach i dokumentach programowych – unijnych i krajowych – w obszarze rynku pracy oraz dostęp do tych dokumentów. Tarcza antykryzysowa COVID-19Informacje o pomocy jaką urzędy pracy oferują w ramach Tarczy antykryzysowej COVID-19. Poszukiwanie pracy i rekrutacjaKompendium wiedzy na temat poszukiwania pracy – gdzie i jak znaleźć pracę, w jaki sposób stworzyć własną ofertę oraz jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Szanujemy Państwa prawo do prywatności i dbamy o bezpieczeństwo danych. Dzięki temu dostęp do Twojego Konta przez nieupoważnione osoby lub systemy jest prawidłowo zabezpieczony.

Po pierwszym kwartale 2020 roku, w województwie podkarpackim osoby aktywne zawodowo stanowiły 53,6 proc. Co ciekawe, w analogicznym okresie rok wcześniej odsetek ten prezentował się identycznie. Zanotowano natomiast wzrost liczby osób pracujących i spadek liczby bezrobotnych. Dla niepełnosprawnychInformacje potrzebne niepełnosprawnej osobie bezrobotnej – możliwości uzyskania pomocy, oferty pracy oraz narzędzia przeznaczone dla osób niepełnosprawnych w ramach wortalu.

Potrafisz obsługiwać komputer (w tym MS Office – poziom podstawowy),.

Jak wynika z danych opublikowanych przez Urząd Pracy w Rzeszowie, najwięcej osób bezrobotnych to osoby w wieku do 25 do 34 lat. Nieco mniejszy odsetek stanowią mieszkańcy miasta w wieku od 35 do forty four lat, natomiast najmniej bezrobotnych znajdziemy w grupie osób powyżej 60. Okazuje się, że największy odsetek bezrobotnych w Rzeszowie stanowią osoby z wykształceniem wyższym. Niewiele mniej pozostających bez pracy, to osoby posiadające wykształcenie zawodowe zasadnicze.

Może pochwalić się znakomicie rozwiniętą infrastrukturą techniczną i dobrą siecią dróg. Należy do największych spośród 21 powiatów wchodzących w skład województwa podkarpackiego. Zajmuje powierzchnię liczącą niemal 1200 km2, a tworzy go w sumie 14 gmin, w tym jedna miejska, pięć miejsko-wiejskich i osiem gmin wiejskich. Twój zakres obowiązków, Osoba zatrudniona na tym stanowisku zapewnia miłą i fachową obsługę Klientów sklepu w zakresie sprzedaży produktów sektora.

Zgoda jest dobrowolna i może zostać w każdej chwili wycofana. Wymagane, Oracle, SQL, LinuxO projekcie, Poszukujemy osoby, która dołączy do zespołu realizującego projekty dla sektora bankowości., Jeśli chcesz rozwijać się w największej polskiej firmie informatycznej jako Specjalista ds. Poprzez stronę można uzyskać informacje dotyczące różnorodnych kind wsparcia, tj.

Skargę należy wnieść do organu nadzorczego, którym do dnia 25 maja 2018 r., jest Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, a po tej dacie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Obsługa maszyn produkcyjnych napełnianie maszyn surowcem pakowanie wyrobów gotowych wsparcie pracy operatorów linii produkcyjnych Czego oczekujemy? Masz doświadczenie w pracy w środowisku produkcyjnym jesteś dyspozycyjny do pracy w systemie zmianowym posiadasz uprawnienia na wózki widłowe z UDT Co oferujemy? Atrakcyjne wynagrodzenie składające się z podstaw…

Przyszli absolwenci mogą kształcić się na 12 uczelniach wyższych, z czego 2 są uczelniami publicznymi – mowa oczywiście o Uniwersytecie Rzeszowskim oraz Politechnice Rzeszowskiej. Ta druga jest jednocześnie jedynym w kraju ośrodkiem kształcenia pilotów lotnictwa cywilnego. Do najpopularniejszych kierunków w ofercie rzeszowskich uczelni należą bez wątpienia te związane z finansami i rachunkowością, informatyką i logistyką.

W Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa przygotowano specjalną zakładkę „Ogłoszenia, komunikaty, zamówienia publiczne”, w której publikowane są aktualne ogłoszenia dotyczące naboru na wolne stanowiska w Urzędzie Miasta Rzeszów. Na stronie internetowej można uzyskać informacje dotyczące wyników naboru oraz pobrać kwestionariusz aplikacyjny dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie. Do zadań instytucji rynku pracy należy między innymi promocja zatrudnienia czy łagodzenie skutków bezrobocia. Ponadto zajmują się one aktywizacją zawodową społeczeństwa, dążąc do rozwoju zasobów ludzkich i efektywnego zatrudnienia. W mieście funkcję tę pełni PUP w Rzeszowie, który wchodzi w skład powiatowej administracji zespolonej, a jego obszarem działania jest sam Rzeszów oraz 14 gmin wchodzących w skład powiatu. Bardzo często przyczyną problemów ze znalezieniem pracy jest również długotrwały brak zatrudnienia w danym zawodzie i dezaktualizacja umiejętności.

Poradnictwo zawodoweZnajdziesz tu informacje o tym, czym jest poradnictwo zawodowe grupowe i indywidualne, jak przebiega proces poradnictwa oraz kto może skorzystać z tej formy wsparcia. (Prosimy o dokładne zapoznanie się z treścią ogłoszenia) Badanie Tajemniczy klient dotyczy platform internetowych 4 banków. Jego celem jest wcielenie się w rolę nowego użytkownika/klienta banku, który przystępuje do weryfikacji… Jak zatrudnienie w Rzeszowie rozkłada się na poszczególne branże? Zaledwie 4,2% pracuje w sektorze finansowym (ubezpieczenia i nieruchomości). Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w Rzeszowie wynosiło four 510,forty eight PLN, co odpowiada ninety nine.60% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w Polsce.

Ciekawy obraz sytuacji na rynku pracy w powiecie rzeszowskim daje też współczynnik obciążenia demograficznego, czyli stosunek liczby osób w wieku nieprodukcyjnym do liczby osób w wieku produkcyjnym. FunduszeInformacja o państwowych funduszach celowych dotyczących pracy – w jaki sposób gormadzone są środki, w jaki sposób mogą być one wykorzystane oraz w ramach jakiej podstawy prawnej działają. Publikacje urzęduPublikacje urzędu na temat rynku pracy, insytytucji rynku pracy i świadczonych przez nie usług oraz ich efektywności.

Uczestniczy w zaopatrzeniu i utrzymaniu działu oraz wykonuje inne zadania powierzone przez… W obecnych czasach wiele osób poszukuje sposobów na to, aby zainwestować zgromadzony kapitał. Na szczęście, rynek finansowy daje sporo możliwości w tym obszarze, a… Dane kontaktoweInformacje na temat danych kontaktowych do urzędu, mapa z położeniem i sposób dojazdu.

Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne dla złożenia i realizacji zamówienia na portalu, zawarcia umowy sprzedaży oraz korzystania z usługi Konta użytkownika. Wyrażasz zgodę na otrzymywanie powiadomień o ofertach pracy na swój adres email. Powiadomienia wysyłane są wyłącznie na podstawie określonych przez Ciebie kryteriów tj.

Rzeszów położony jest na Podkarpaciu, w południowo-wschodnim krańcu Polski, na pograniczu Kotliny Sandomierskiej i Pogórza Karpackiego. Od granic z Ukrainą i Słowacją dzieli go dystans około one hundred km. Na rozwój miasta wpływ z pewnością ma dogodne położenie przy głównym szlaku komunikacyjnym łączącym Kraków, Przemyśl i Lwów z Bliskim Wschodem. Jest miastem na prawach powiatu, stolicą województwa podkarpackiego, siedzibą władz oraz najważniejszych instytucji regionu. Rzeszów jest największą aglomeracją południowo-wschodniej Polski i stolicą województwa podkarpackiego.

Najmniejsze szanse na znalezienie zatrudnienia mają ekonomiści, politolodzy i historycy. Trudności ze znalezieniem zatrudnienia mogą mieć także pracownicy biur podróży, rolnicy czy specjaliści administracji publicznej. Według danych GUS dostępnych na koniec 2018 roku Rzeszów liczył ponad 170 tysięcy mieszkańców, co stanowiło eight proc. Co ciekawe, odsetek osób pracujących na 1000 mieszkańców miasta wynosił wtedy zaledwie 18 procent. Według danych na koniec 2019 roku – rzeszów praca ogłoszenia miał największy przyrost naturalny ze wszystkich miast wojewódzkich. Jak podaje Urząd Statystyczny w Rzeszowie, w 2019 roku miasto liczyło już ponad 192 tysiące mieszkańców.

Bezrobocie rejestrowane wynosiło 5,6% (5,8% wśród kobiet i 5,4% wśród mężczyzn). Jest to znacznie mniej od stopy bezrobocia rejestrowanego dla województwa podkarpackiego oraz znacznie mniej od stopy bezrobocia rejestrowanego dla całej Polski. Powielanie, drukowanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych na stronach Praca.pl jest zabronione. DEFICYT – zawody, których przedstawiciele w 2020 roku nie powinni mieć problemów ze znalezieniem pracy w Rzeszowie. Tworząc powiadomienie Job Alert, akceptujesz nasze Warunki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia zgody, anulując subskrypcję lub postępując w sposób opisany w naszych Warunkach.

Selvoy to międzynarodowe omnichannel contact center, które przenosi doświadczenie konsumenta na wyższy poziom. Otwieramy naszym klientom drogę do nowych rynków, świadcząc najwyższej jakości usługi. Nasze działania to nie tylko zapewnienie unikalnej podróży konsumenta na wielu poziomach, która skutkuje nawiązaniem relacji, lecz także analiza danych, zgromadzonych w ramach tego procesu. Poszukujemy pracowników dydaktycznych w całej Polsce, do prowadzeni…

Przypominamy o trwającym naborze wniosków o zorganizowanie stażu w ramach projektu pn. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie rzeszowskim “,… Instytucje rynku pracyInstytucje rynku pracy realizujące zadania państwa w zakresie promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej. Znajdziesz tu informację, jakie są to instytucje i jakie są ich szczegółowe zadania.

Zatrudnianie niepełnosprawnychInformacje dla pracodawców planujących zatrudnić lub zatrudniających osoby niepełnosprawne. Opis możliwych type wsparcia, jakie pracodawca może uzyskać z urzędu pracy oraz sposobów ich uzyskania. Wsparcie tworzenia miejsc pracyInformacje na temat możliwości uzyskania dofinansowania w związku z tworzeniem nowych miejsc pracy i zatrudnianiem bezrobotnych z grup ryzyka. Z danych opublikowanych przez GUS wynika, że średnia krajowa wynagrodzeń w Polsce w II kwartale 2020 roku wyniosła 5381,sixty five zł brutto.

Wykaz takich zawodów powinny sumiennie obserwować osoby szukające zatrudnienia w całym województwie podkarpackim. Prognozy za rok 2020 mówią, że w województwie podkarpackim do najbardziej deficytowych zawodów należą między innymi elektrycy, fryzjerzy, kierowcy autobusów, kucharze czy samodzielni księgowi. Rynek pracy stoi otworem także dla absolwentów medycyny. Do deficytowych zawodów należą specjalista chirurgii ogólnej, specjalista medycyny ratunkowej czy specjalista ortopedii i pediatrii, a także położnictwa.

Ponadto wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości marketingowych od Indeed. Możesz zrezygnować z ich otrzymywania, korzystając z linku Zrezygnuj z subskrypcji dostępnego w naszych wiadomościach lub zgodnie z opisem w naszych warunkach korzystania. „Na wnuczka”, „ na policjanta”, albo „ na znajomego”. Rzeszowska policja radzi, jak się bronić przed oszustami i z urzędem miasta wznawia kampanię „Wspólnie… Do 2,265 mld euro zostanie zwiększona pula pieniędzy dla Podkarpacia.

Pożyczka na utworzenie stanowiska pracy dla bezrobotnego, w tym bezrobotnego skierowanego przez powiatowy urząd pracyInformacje o tym czym jest pożyczka na utworzenie stanowiska pracy dla bezrobotnego oraz kto może ją uzyskać. Jak wynika z danych opublikowanych przez Barometr zawodów, na rynku pracy z łatwością można wyróżnić dwie skrajności – zawody deficytowe i nadwyżkowe. O pierwszych mówimy w momencie, gdy zapotrzebowanie na nie jest wyższe od liczby zarejestrowanych bezrobotnych.

Podnoszenie kompetencji i kwalifikacji pracowników i kandydatów do pracyInformaje o dostępnych dla pracodawcy formach wsparcia przeznaczonych na podnoszenie kwalifikacji pracowników. Są tu szczegółowe informacje dotyczące wszystkich kind wsparcia – kto może z nich skorzystać, jakie kwoty mogą być wykorzystane oraz w jaki sposób można się o nie ubiegać. Stolica Podkarpacia jest jednym z potężniejszych ośrodków przemysłowych w Polsce, dzięki czemu area oferuje mnóstwo miejsc pracy w Rzeszowie i okolicach. Triumfuje w produkcji sprzętu domowego czy meblarskiego, a ponadto jest potęgą przemysłu farmaceutycznego – chyba nikomu nie trzeba przedstawiać producentów takich jak ZELMER czy ICN Polfa Rzeszów. Prym w branży budownictwa z kolei wiedzie między innymi Instalbud Rzeszów. Z podkarpackiego wywodzi się też wiele najbardziej rozpoznawalnych agency na polskim rynku, między innymi Asseco Poland S.A., Śnieżka, Kazar czy Dębica.

Wymagane, Jira, Mantis, TestRailO projekcie, Dołącz do NATEK Polska i stań się członkiem zespołu dedykowanego cenionej na rynku instytucji w sektora bankowego. Twoją rolą będzie wsparcie projektów w obszarze bankowości elektronicznej. Na Facebooku założono grupy ogłoszeniowe dedykowane mieszkańcom Rzeszowa. Grupy „Rzeszów – Praca – Szukam pracy / Dam prace” oraz „Co i gdzie w Rzeszowie – poszukuję/polecam, PRACA RZESZÓW dam/szukam” zgromadziły sporą społeczność, a posty publikowane są regularnie, po kilka dziennie. Warto, więc dołączyć, na bieżąco monitorować oferty i kontaktować się ze zleceniodawcami.

Główny Urząd Statystyczny co kwartał przeprowadza tzw. BAEL, czyli Badanie Aktywności Ekonomicznej Ludności. Polega ono na monitorowaniu rynku pracy oraz dostarczeniu informacji na temat liczby osób pracujących czy chociażby poziomu bezrobocia. Zmiany możemy zaobserwować, porównując dane z analogicznych okresów. Zaczynając od roku 2018 – w drugim kwartale roku, współczynnik aktywności zawodowej wynosił fifty four,5 proc., ale już rok później kształtował się na poziomie 53,6 proc.

Dodatkowe fundusze mają wesprzeć pomoc uchodźców z Ukrainy, opiekę długoterminową czy edukację i dokształcanie… Spotkanie informacyjno-rekrutacyjne z przedstawicielami… Uczestniczyliśmy w XIII edycji Uniwersyteckich Targów Pracy, podczas których przedstawiliśmy realizowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rzeszowie usługi i formy…

Statystyki i analizy urzęduDostęp do szczegółowych raportów i analiz dotyczących rynku pracy w regionie. Pomoc w poszukiwaniu kandydatów do pracyInformacje o pomocy jaką urzędy pracy oferują pracodawcom przy poszukiwaniu pracowników. Masz prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie, jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody wyrażnonej w tym zakresie. Przysługuje Ci prawo żądania dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo wniesienia sprzeciwu. Powiat rzeszowski zlokalizowany jest w centrum Podkarpacia.

Dla cudzoziemcówInformacje dla osób, które nie są obywatelami Polski, dotyczące możliwości podjęcia zatrudnienia oraz ich praw. Sekcja ta zawiera również linki do stron, na których znajdują się informacje istotne dla cudzoziemców. Dla bezrobotnych i poszukujących pracyRejestracja w urzędzie przez internetKliknij, żeby zarejestrować się jako bezrobotny w powiatowym urzędzie pracy z wykorzystaniem Internetu. Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Przypomnienie o naborze wniosków o przyznanie bonu na… Przypomnienie o naborze wniosków o organizację stażu – PO… Przypomnienie o naborze wniosków o organizację stażu – RPO… Programy aktywizacyjne i projekty urzęduDział zawiera programy aktywizacyjne i projekty realizowane przez urząd. InfoPraca.pl daje dostęp do nowoczesnych narzędzi rekrutacyjnych i wyszukiwania pracy online, zapewniając skuteczne wsparcie rekruterom i kandydatom.

Podnoszenie kwalifikacjiZnajdziesz tu informacje dotyczące możliwości uzyskania pomocy przy podnoszeniu kwalifikacji zawodowych. W każdym przypadku wyszczególniono osoby, które mogą z danej formy pomocy skorzystać oraz sposoby starania się taką pomoc. Szacuje się, że co piąty rzeszów praca ogłoszenia mieszkaniec Rzeszowa jest studentem. Nie da się ukryć, że lokalne środowisko akademickie ma wpływ na rozwój miasta i sytuację na rynku pracy w Rzeszowie. Studenci stanowią przedsiębiorczą część społeczności, która kształtuje w pewien sposób rynek pracy w Rzeszowie.

Akademicki charakter miasta pozwala jednak optymistycznie patrzeć w przyszłość. Tworząc Indeed CV, akceptujesz Warunki korzystania z usług, Zasady dot. Plików cookie i Politykę prywatności Indeed oraz wyrażasz zgodę na otrzymywanie wiadomości od pracodawców w serwisie Indeed.

Do sixteen sierpnia przedsiębiorcy i osoby wykonujące umowy cywilnoprawne, którzy odczuli skutki COVID-19, mogą składać wnioski o świadczenie postojowe. Zobacz informacje na temat obsługi niepełnosprawnych. Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie zaprasza na spotkanie informacyjno-rekrutacyjne z przedstawicielami firmy McBraida Polska Sp. Informacje o urzędziePodstawowe informacje o urzędzie. Rynek pracyAktualności urzęduAktualności publikowane przez urząd.

Obowiązki pracodawcyInformacje dotyczące obowiązków pracodawcy związanych z ochroną miejsc pracy, zwolnień grupowych oraz zwolnień monitorowanych. Każdorazowo informacja przedstawia definicję zagadnienia oraz wyszczególnia obowiązki pracodawcy. Praca za granicąInformacje dotyczące możliwości zatrudnienia poza granicami kraju – podzielone na informacje dotyczące państw Unii Europejskiej oraz możliwości zatrudnienia w innych krajach. Sekcja ta zawiera również informacje dla obywateli Polski, którzy powracają do kraju po okresie emigracji.

Rzeszów stanowi europejskie centrum światowego potentata w przemyśle lotniczym – United Technologies Corporation. Do największych zakładów przemysłowych w tym segmencie należy bez wątpienia Pratt & Whitney Rzeszów, który jest światowej klasy producentem silników lotniczych do śmigłowców oraz samolotów cywilnych i wojskowych czy MTU Aero Engines Polska. Biorąc pod uwagę zaplecze przemysłowe i inwestycyjne, dla osób poszukujących pracy Rzeszów może być bardzo obiecującym miastem. Dynamikę na rynku pracy w stolicy województwa podkarpackiego doskonale widać na powyższym wykresie – w 2014 roku stopa bezrobocia kształtowała się na poziomie niespełna 14 proc., przy czym four lata później spadła już do eight,70 proc.

Mówiąc o bezrobociu, nie sposób pominąć analizy profilu kandydatów, którzy pozostają bez pracy. Za wiek produkcyjny, czyli wiek zdolności do pracy, w przypadku kobiet uznaje się przedział pomiędzy 18-59, a w przypadku mężczyzn – lata. Na powyższym wykresie widać, jak bardzo zmieniła się ta zależność na przestrzeni ostatnich lat. W 2018 roku zanotowano sporą przewagę ludności w wieku poprodukcyjnym, co doskonale obrazuje trwający proces starzenia się ludności.